PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=195202}
4,6 32 345
ocen
4,6 10 1 32345
2,1 10
ocen krytyków
S@motność w sieci
powrót do forum filmu S@motność w sieci

Mnie się podobał.

użytkownik usunięty

Nie czytałem ksiązki. Nie oglądałem całości filmu. Najpierw kątem oka spoglądałem na chłodna kompozycję barwną, słuchałem krótkich lakonicznych kwestii aktorów, potem zacząłem oglądać. Zainteresował mnie temat - dwoje nieznanych sobie ludzi łączy uczuciowa chemia za pośrednictwem elektronicznej sieci. Wierzę że jest możliwe takie wyładowanie damsko męskich potencjałów w jednym spojrzeniu, które mówi wszystko jak pomiędzy Ironsem i Binoche w Skazie Malle`a. Tu nawet spojrzenia nie było trzeba. Chyra precyzyjnie oddał swojego bohatera, był lodowaty i wyłączony - z dystansem i trochę z ciekawości prowadził konwersacje z Ewą. Cielecka to zjawisko. Jakby wyrzeźbiona z zimnej lawy wewnątrz której tkwi ciągle ognisty żar. Scena, gdy spoglądając na wieżę Eiffla zaczyna opuszczać dłoń po swym udzie, była mistrzostwem świata. Zakończenie takie jakie sobie wymarzyłem. Czekam z niecierpliwością na emisję w TV by obejrzeć dokładnie.

Po przeczytaniu książki, która -swoją drogą - należy do jednej z moich ulubionych, w filmie nie urzeka mnie nic poza Chyrą, który jest Jakubem idealnym. Książka to rollercoaster emocjonalny, a zakończenie rozwala na kawałki. W przeciwieństwie do tego filmowego, tak okrutnie skomercjalizowanego, uproszczonego. W obliczu takiego końca tej historii zostaje ona wypruta z jakiejkolwiek głębi, przynajmniej moim, skromnym zdaniem. Cieleckiej sympatią nie darzę, więc wypowiadać się nie będę. Powiem tylko jeszcze, że "mistrzostwo świata" prezentowane w Samotności na ekranie nie równa się nawet w 1/100 temu z Samotności na papierze. Elektryzująca intymność, wzruszenie i poruszenie. Praktycznie na każdej stronie. Polecam. Książkę, nie film.

użytkownik usunięty
adasiowaaa

skorzystam z polecenia - skorzystam...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones