PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=195202}
4,6 32 345
ocen
4,6 10 1 32345
2,1 10
ocen krytyków
S@motność w sieci
powrót do forum filmu S@motność w sieci

Książka a film 

ocenił(a) film na 3

Bardzo ciężko ocenić mi film, z tego względu, że kilka dni przed obejrzeniem skończyłam czytać książkę. Od pierwszych minut filmu bazowałam na swojej wiedzy z książki... i tu nasuwa mi się pytanie, czy film ma jakikolwiek sens, czy da się go zrozumieć bez przeczytania jej? Chwilami właśnie nad tym myślałam i doszłam do wniosku, że niewiele bym pojęła, urwane wątki, ktoś się pojawia, nagle znika. Także, wszystkim polecam najpierw przeczytać książkę a następnie obejrzeć film. Oglądałam kilka filmów na podsttawie ksiązki, chyba żaden nie rozczarował mnie aż tak.
PLUS za zakończenie, inne niż w książce ale dało odetchnąć z ulgą! :D brakowało mi właśnie tej końcowej sielanki :P

ocenił(a) film na 4
dominicaw

mialam to samo. ksiazke uwielbiam i przeczytalam ja duzo wczesniej przed obejrzeniem filmu. ogladalam go z kolezanka, ktora ksiazki nie czytala i niestety prawie nic nie zrozumiala i probowalam jej na biezaco tlumaczyc. szkoda, ze film okroili z rozbudowania watkow niektorych postaci, ale wiadomo, kto pojdzie do kina na 5 godzinny film? przykro mi bylo strasznie, ze film jest tak nieudany, bo uwielbiam chyre i cielecka, ktorzy tak czy siak podobali mi sie w tym filmie, ale wyobrazalam to sobie calkowicie inaczej.

ocenił(a) film na 7
dominicaw

Nie pojmuję czego w tym filmie można nie rozumieć... Chyba trzeba być ciężko myślącym, ewentualnie oglądać go jednym okiem podczas wykonywania setki innych czynności.

ocenił(a) film na 2
creative__

jeśli czytało się książkę, to wie się, że filmowi przede wszystkim brakuje wydźwięku. ot co. można chyba nawet nie wiedzieć, że się nie rozumie...

ocenił(a) film na 5
pannaanastazja

Nie wiem, o jakim wydźwięku mowa.. ale na pewno wiele wątków opisanych w książce zostało potraktowanych w filmie po macoszemu. Sądzę, że twórcy filmu wręcz założyli, że większość widzów będzie po przeczytaniu książki i dlatego tak postąpili.
Tak czy owak nie polecam ani jednego, ani drugiego.

ocenił(a) film na 6
creative__

Podzielam Twoje zdanie. Oglądałam ten film już dawno, a książkę skończyłam czytać akurat wczoraj.
Film jest dobrze zrobiony, nawet lepiej niż książką, moim zdaniem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones